Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Bez pracy coraz więcej...

Niemal 650 nowych bezrobotnych zgłosiło się październiku do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła do 5263 osób. Bezrobotni z miasta Łomży stanowili 62,7% wszystkich zarejestrowanych osób w urzędzie i na koniec października było ich 3300. Jak podaje PUP stopa bezrobocia dla miasta Łomży wyniosła 14,3%, podczas gdy w ościennych gminach jest o 4,4% niższa.

Rejestrowana na koniec października 2010 roku bezrobocie było wyższe o 8,0% niż przed rokiem. W porównaniu do stanu na koniec września, poziom bezrobocia zwiększył się o 15 osób, tj. o 0,3%.
- Zanotowany wzrost poziomu bezrobocia związany jest z ograniczeniem kierowania zarejestrowanych osób na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu – tłumaczy PUP.
W październiku do urzędu zgłoszono 147 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę