Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

MPGKiM rozwiesza, ale zapłaci Brzeziński

Wczoraj przez pięć godzin, i dziś prawdopodobnie także przez pięć godzin, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży rozwieszali na słupach oświetleniowych plakaty wyborcze prezydenta Jerzego Brzezińskiego ubiegającego się o ponowny wybór. Jak zapewnia Arkadiusz Kułaga, dyrektor MPGKiM, wszystko dzieje się zgodnie z prawem, a rachunek za pracę miejskiego sprzętu i pracowników miejskiej firmy dostanie komitet wyborczy prezydenta.

Prezentowane zdjęcia przy tej informacji wykonał jeden z czytelników zaskoczony wczorajsza działalnością miejskich służb. Tymczasem jak wyjaśnia dyrektor MPGKiM w tym, że pracownicy miejskiego przedsiębiorstwa to robią nie powinno być zaskoczeniem.
- Otrzymaliśmy zlecenie od pełnomocnika komitetu wyborczego z którego startuje prezydent Jerzy Brzeziński na wykonanie usługi rozwieszenia plakatów wyborczych na słupach i ich zdjęcie po kampanii i to robimy. Rachunek za te prace będzie wystawiony po ich ukończeniu i Komitet będzie musiał go uregulować – dodaje.

Jak podaje Kułaga przy rozwieszaniu plakatów prezydenta pracuje trzech ludzi i dwa samochody. Zgodnie z cennikiem MPGKiM wynajęcie zwyżki kosztuje 128 zł netto za godzinę pracy, drugi samochód jest o połowę tańszy, a jedna roboczogodzina pracownika to 35 zł plus Vat.  Po rozwieszeniu, a następnie zdjęciu plakatów wszystko to zostanie podliczone i wystawiony rachunek. Dyrektor Kułaga zapewnia, że kandydaci, i ich komitety, nie mogą liczyć na jakieś nadzwyczajne ulgi z związku z wyborami samorządowymi.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę