Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@
BIP

Siostra Maryla Sieczka - pytania dotyczące czułości i miłości

Siostra Maryla Sieczka odpowiada na pytania dotyczące czułości imiłości

 

II. Pytania dotyczace miłości i czułości

1.Jeśli Pan Bóg stworzył kobietę z żebra Adama, to kto jest ważniejszy: kobieta czy mężczyzna? Jakie jest znaczenie płciowości w naszym ludzkim życiu?

2. Nie mogę tego zrozumieć, dlaczego pragnienie zjednoczenia seksualnego z moją dziewczyną – zaznaczam- już narzeczoną, jest  pragnieniem egoistycznym. Jak mam Justynie pokazać, że ją kocham?(oczywiście nie chcę być żadnym egoistą).Jak inaczej zaświadczyć o miłości teraz, zanim będziemy małżeństwem?

3.Bardzo systematycznie czytamy odpowiedzi  związane z czystością przedmałżeńską i przyznajemy, że te argumenty są mocne i bardzo słuszne. Szczególnie widać to właśnie potem, kiedy realizuje się życie małżeńskie. Mamy też takie przekonanie, że  w dziedzinie czystości Pan Bóg też ma przecież „coś” do powiedzenia, prawda?

4. Mogę się zgodzić z tym, że współżycie przed ślubem, to jest jakaś krzywda. Wielu młodych uważa, że to ich prywatna sprawa, bo przecież i tak się pobiorą. Dla kogo jeszcze może być krzywdząca taka sytuacja?

 

5. Dlaczego są aż dwa przykazania, które mówią o czystości? (VI i IX?. Jakie są różnice między kobietami i mężczyznami? Ostatnio słyszałyśmy, że można po chrześcijańsku myśleć o ludzkiej płciowości. To chyba jakaś przesada, bo cóż Pan Bóg może mieć wspólnego z takimi sprawami?!

6. Właśnie w tym roku szkolnym,  w mojej klasie koleżanka była w ciąży i dziwne, bo wszyscy jakoś byli przekonani, że nie ma to nic wspólnego z miłością. Czym jest prawdziwa miłość i jak trzeba jej się uczyć?

 

7. Jestem osobą wierzącą  i  rozumiem wartość czystości przedmałżeńskiej. Mam chłopaka, z którym wiążę swoją przyszłość, ale on ciągle zarzuca mi brak miłości, ponieważ nie chcę z nim współżyć. Chyba to nie jest jedyny znak okazywania sobie miłości przed ślubem? A gdzie tu liczenie się z Panem Bogiem?

8. Kiedy powiedziałem swojej dziewczynie, że ją kocham, to ona popatrzyła na mnie  i zapytała  czy wiem, że miłości trzeba się uczyć. Chyba pierwszy raz w życiu byłem aż tak zdumiony. Zastanawiamy się teraz wspólnie, kiedy miłość jest prawdziwa i jak trzeba się jej uczyć?

 

 

Elżbieta Szleszyńska
wt, 09 listopada 2010 22:52
Data ostatniej edycji: pt, 03 czerwca 2016 10:02:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę