Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ratusz: Karę zapłacić ma rząd...

Po opublikowaniu tekstu o karach jakie grożą Łomży w związku z nieprawidłowościami jakie wykryli kontrolerzy Urzędu Kontroli Skarbowej przy realizacji nowej pływalni miejskiej przy ul Wyszyńskiego Łukasz Czech z biura prasowego ratusza przysłał kilka zdań wyjaśnień. W ocenie ratusza karę, która grozi w związku z wykrytymi nieprawidłowościami, ma zapłacić budżet państwa, a nie beneficjent czyli Łomża.

„Przeprowadzona przez Urząd Kontroli Skarbowej kontrola realizacji budowy pływalni miejskiej w Łomży, dofinansowywanej ze środków EFRR, wykazała tylko nieprawidłowość tzw. systemową, która wynika z niedostosowania przez Polskę Ustawy Prawo Zamówień Publicznych do Prawa Unijnego w momencie ogłaszania przetargu na wybór wykonawcy skontrolowanego projektu. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że w przypadku np. projektów dofinansowywanych z Funduszu Spójności, korekty tzw. systemowe (podobnie jak w przypadku naszego projektu) są pokrywane ze środków budżetu państwa, a nie beneficjentów.
Aktualnie Miasto Łomża oczekuje na rozstrzygnięcie przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych swojego odwołania w kwestii prawidłowości postępowania w obowiązującym wtedy stanie prawnym, jak również na potwierdzenie deklaracji, że za ww. nieprawidłowości ewentualne kary zapłaci rząd Polski.”

Łukasz Czech
Biuro Prasowe

zovbacz: Łomża zapłaci karę za nieprawidłowości przy basenie?

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę