Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Debatę w TVB wygrał Czerniawski...?

Czterech głównych pretendentów do fotela prezydenta Łomży spotkało się wczoraj na przedwyborczej debacie zorganizowanej przez TVP Białystok. Pytania dotyczyły wizji rozwoju miasta w przyszłej kadencji samorządu. W blisko 50 minutowym „starciu” najlepiej wypadł kandydat SLD, który górował nad rywalami nie rewelacyjnymi pomysłami na przyszłość Łomży, a spokojem i swobodą wypowiedzi...

W debacie wzięli udział Jerzy Brzeziński, Mieczysław Czerniawski, Lech Antoni Kołakowski i Jacek Piorunek. Mówiono o priorytetach Łomży, Via Baltica, strefie ekonomicznej...
Zdaniem obecnego członka zarządu województwa Jacka Piorunka priorytetem dla Łomży jest dokończenie wielkich inwestycji - stadionu, aquaparku i ciągów drogowych a środków na tego rodzaju przedsięwzięcia należy szukać w funduszach unijnych, o które – w jego ocenie – obecny prezydent Łomży za mało zabiegał. Dla Mieczysława Czerniawskiego, choć jak mówił ważne są stadion i basen, to priorytetem powinny być przedsięwzięcia tworzące miejsca pracy i zarabiające na utrzymanie stadionu i basenu.  Wskazywał na konieczność wykorzystania potencjału tworzonego przez uczelnie wyższe.
Jerzy Brzeziński podkreślał swoje zasługi dla wszechstronnego rozwoju miasta i dodawał, że strefa ekonomiczna nie jest nam potrzebna, a władze miasta stosują ulgi dla inwestujących w mieście przedsiębiorców i w ostatnich latach w mieście przygotowano dla przedsiębiorców i handlowców czterysta działek.
Lech Kołakowski mówił, że działania o rozwój Łomży prowadzi jako parlamentarzysta. Mówił, że przykładem tych działań jest to, że Via Baltica przebiegnie przez Łomżę, i obietnica premiera utworzenia w mieście strefy ekonomicznej, której niestety nie wykorzystano. Podkreślał że zabiega aby w pobliżu Łomży przebiegała także Rail Baltica. Wypowiedź o Via Baltica wywołała riposty kontrkandydatów.

zobacz debatę w inetrencie


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę