Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

W Czyżewie wyborów prawie nie będzie

Choć wybory samorządowe odbędą się dopiero 21 listopada część kandydatów na radnych już wie że radnym zostanie i do tego nie trzeba będzie nawet przeprowadzać wyborów. Taka sytuacja jest możliwa w gminach do 20 tys mieszkańców, czyli tam gdzie wybory są większościowe, a do tego zarejestrowanych kandydatów na radnych jest tulu ile mandatów do obsadzenia.

Jak informuje Jerzy Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży, najwięcej takich okręgów w regionie jest w okolicach Wysokiego Mazowieckiego, a przoduje tu gmina Czyżew Osada, gdzie na 15 mandatów w radzie gminy zgłoszono tylko 19 kandydatów.
Wybory w tej gminie przeprowadzane będą tylko w trzech z 13 okręgów wyborczych. W pozostałych okręgach kandydatów jest tylu ile mandatów, a więc wyborów radnych wcale nie trzeba przeprowadzać.
Warto dodać, że w Czyżewie jest też tylko jeden kandydat na wójta.   

Zupełnie inaczej wgląda sytuacja w gminie Śniadowo. Tu na 15 mandatów radnych zgłoszono aż 101 kandydatów. Do tego o fotel wójta rywalizuje aż 9 chętnych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę