Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 24 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ośrodek znika, uchodźcy pozostają

W czwartek formalnie przestaje istnieć Ośrodek dla Uchodźców w Zajeździe Zacisze w Łomży. Większość przebywających tam uchodźców nie wyjedzie jednak z Łomży. Jak informuje Ewa Piechota, rzecznik prasowy Urząd ds Cudzoziemców, na wyjechanie z Łomży zdecydowało się 26 osób. Reszta zostaje. Zdecydowana większość z nich ma już wynajęte na terenie miasta mieszkania do których się przeprowadzi.

Piechota podaje, że dwie rodziny jeszcze poszukują lokum na terenie miasta. Ci ewentualnie – jeśli nie znajda mieszkania przez miesiąc będą mieli zapewnione schronienie w ośrodku dla uchodźców w podłomżyńskim Czerwonym Borze.

Ci którzy zdecydowali się wyjechać  Łomży najczęściej wybierali ośrodek w Łukowie w województwie lubelskim. Tam przeprowadza się 14 osób. Do Czerwonego Boru wyjedzie jedna 10-osobowa rodzina, a kolejne dwie osoby mają przenieść się do ośrodka w Dębaku pod Warszawą.

Łomżyński Ośrodek jest jednym z kilku zlikwidowanych placówek w Polsce. Urząd ds Cudzoziemców rozpisał przetarg na prowadzenie Ośrodków w całej Polsce. Oferta łomżyńskiego nie została rozpatrzona ponieważ jego właściciel popełnił błąd przy składaniu oferty.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę