Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Za plastikowe nakrętki kupimy Maciusiowi fotelik rehabilitacyjny na gwiazdkę

Maciuś Kowalewski ma zdiagnozowane dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym. Urodził jako wcześniak, a w okresie noworodkowym przeżył trzykrotne krwawieniach śródmózgowe i hiperamonemię... - Tuż po urodzeniu usłyszeliśmy „to dziecko nie będzie żyć, a jeśli, to będzie roślinką”, a później jeszcze „proszę pożegnać się z dzieckiem”, ale nie poddaliśmy się, ani my ani on – relacjonują rodzice Maciusia Kowalewskiego. Stał się cud... Maciuś przeżył i teraz ma już 16 miesięcy, a ciężka, intensywna rehabilitacja, której jest poddawany, daje widoczne rezultaty. Niestety wiąże się też z dużymi kosztami, a pieniądze potrzebne są także m.in. na specjalistyczny sprzęt. Aby kupić małemu Maciusiowi jeden z nich Stowarzyszenie „Edukator” z Łomży rozpoczęło zbiórkę plastikowych nakrętek.

Maciuś jeszcze sam nie siedzi, nie pełza... ale śmieje się, zaczyna łapać zabawkę, gdy się mu ją podaje. Cieszy się każdym nowym dniem. Mimo opóźnienia rozwojowego i upośledzenia z chęcią uczestniczy w zabiegach, jest otwarty na nowe bodźce i stymulacje dostarczane poprzez nowe formy terapii – mówi mama Macieja Ewa Kowalewska, dodając, że efekty ciężkiej i intensywnej rehabilitacji są widoczne.
Niestety koszt jednego turnusu to ponad 4 tysiące złotych, a miesięczna rehabilitacja w warunkach domowych to 2 tysiące złotych, co przekracza możliwości rodziców małego chłopca. Dlatego   proszą o pomoc wszystkich, którzy mogą jej udzielić. Na ich apel odpowiedziało Społeczno-Oświatowe Stowarzyszenie Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” z Łomży, które właśnie rozpoczęło zbiórkę plastikowych nakrętek. Za ich sprzedaż Maciuś dostanie niezbędny mu fotelik rehabilitacyjny.
- Potrzeba dużo tych nakrętek, ale wierzę, że uda nam się je zebrać jeszcze przez Bożym Narodzeniem – mówi mama Maciusia.       

W akcję zbierania nakrętek dla Maciusia mają zaangażować się łomżyńskie przedszkola i szkoły. Mogą także wszyscy inni – to nic nie kosztuje. Wystarczy z wyrzucanej do śmietnika butelki po wodzie, soku, czy płynie odkręcić nakrętkę i przekazać ją dla Maciusia.

Więcej informacji o akcji i Maciusiu na stronie internetowej prowadzonej przez mamę chłopca: www.maciekkowalewski.cba.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę