Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Podatki lokalne w przyszłym roku będą wyższe...

Mieszkańców Łomży od stycznia będą płacili wyższe podatki. Radni Łomży, przyjęli dziś uchwały zwiększające podatki zgodnie z przedstawionymi przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego propozycjami. Generalnie stawki podatków rosną o wskaźnik inflacji czyli 2,6%. Od tej zasady są jednak małe wyjątki.

Nieco powyżej inflacji - o 3,3%  wzrosną podatki płacone od budynków mieszkalnych. W przyszłym roku w Łomży podstawowa stawka podatku od budynków mieszkalnych wynosiła będzie 63 grosze od każdego metra kwadratowego mieszkania czy domu. To o dwa grosze więcej niż obecna stawka.

O 50 groszy wzrośnie stawka podatku płaconego od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej. W tym roku przedsiębiorcy do kasy miasta płacą 19,5 zł od 1 m² powierzchni użytkowej, a w przyszłym roku będzie to równe 20 zł.

Wyższe mają być także stawki podatków płaconych przez właścicieli samochodów ciężarowych i autobusów.  Za najmniejsze ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej  3,5-5,5 ton stawka ma być o 16 zł wyższa niż  w tym roku.  Za najmniejsze busy stawka ma wynieść 498 zł wobec 486 w tym roku.

Na dotychczasowym poziomie mają pozostać opłaty za psy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę