Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Okradają staruszków

Oszuści nie mają żadnych skrupułów. Wykorzystują dobrotliwość i łatwowierność osób starszych by okraść ich z oszczędności całego życia. O kolejnym takim przypadku informują policjanci. Tym razem starsze małżeństwo z okolic Wysokiego Mazowieckiego straciło 5 tys zł. Oszustka która przyszła do ich domu podawała się za pracownicę firmy wypłacającej powojenne odszkodowania dla osób poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w środę, ale starsze małżeństwo o tym, że zostało okradzione zorientowało się dopiero o kilku dniach. Jak relacjonuje sierż. Marek Skutnik w ubiegłą środę do jednego z domów w powiecie wysokomazowieckim zapukała kobieta, podająca się za przedstawiciela firmy wypłacającej powojenne odszkodowania dla osób poszkodowanych. Niczego nie podejrzewając starsza pani wpuściła ją do środka mieszkania. Tam kobieta zajęła rozmową 80-latkę i jej męża twierdząc, że przyjechała w sprawie należnego im odszkodowania. Po chwili oszustka poprosiła starsze małżeństwo, aby wszyscy wyszli na podwórko i tam dokończyli rozmowę, gdyż ona cierpi na astmę i potrzebuje świeżego powietrza. Gdy byli na zewnątrz pod domem stał ciemny samochód, przy którym stali trzej mężczyźni. Starsze małżeństwo zajęte rozmową z oszustką nie zwracało uwagi na nieznajomych. Po około godzinie cała czwórka wsiadła do tego samochodu i odjechała. Kilka dni później 80-letnia kobieta zauważyła, że w domu, w miejscach w których przechowywała swoje oszczędności brakuje 5 tysięcy złotych. Zorientowała się, że zniknęła także piła spalinowa i złota obrączka. Dopiero wówczas o całym zdarzeniu poinformowano  policjantów, którzy teraz szukają oszustów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę