Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmiana szefa łomżyńskiej prokuratury

Główne zdjęcie
Tomasz Wilk nowy Prokurator Okręgowy w Łomży

Prokurator Tomasz Wilk, dotychczasowy szef Prokuratury Rejonowej w Łomży, został nowym szefem łomżyńskiej Prokuratury Okręgowej. Wczoraj odebrał akt powołania z rąk Prokuratora Generalnego. Prokurator Tomasz Wilk znalazł się w pierwszej grupie prokuratorów z regionu powołanych do pełnienia funkcji na z góry określoną czasowo kadencję. Szefem Prokuratury Okręgowej w Łomży będzie przez sześć kolejnych lat.

Prokurator Tomasz Wilk na stanowisku Prokuratora Okręgowego w Łomży zastąpił Henryka Żochowskiego prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku, który kierował łomżyńskimi prokuraturami przez ostatnie cztery lata. 

Kadencyjność prokuratorów funkcyjnych to jedna z istotniejszych zmian – obok oddzielenia funkcji  Prokuratora Generalnego od funkcji Ministra Sprawiedliwości - jaką wprowadzono w  prokuraturach. Ma przyczynić do niezależności prokuratury. Znika groźba nacisków politycznych, bowiem np. szef danej prokuratury będzie miał pewność, że jeżeli nie wykona danego polecenia o charakterze politycznym, to i tak pozostanie na swoim stanowisku.

Wczoraj wraz z prokuratorem Tomaszem Wilkiem akty powołania na stanowiska kadencyjnych Prokuratorów Okręgowych odebrał także m.in. pochodzący z Łomży prokurator Tadeusz Marek, który ostatnio kierował Prokuraturą Okręgową w Białymstoku, i będzie ją kierował dalej jeszcze przez 6 lat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę