Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Pamiętajcie o ogrodach...

Główne zdjęcie
fot. podlaska.policja.gov.pl

Kończy się kolejny sezon odwiedzin na terenie ogródków działkowych. Nadchodzi czas kilkumiesięcznego uśpienia. Jednak złodzieje i wandale nie śpią... W 2009 roku włamano się do 95 altanek w województwie podlaskim. Najczęściej do włamań , kradzieży oraz niszczenia mienia dochodzi właśnie zimą, gdy teoretycznie na terenie ogródków działkowych nic się nie dzieje.

Policja apeluje do właścicieli ogródków działkowych i radzi aby po zakończeniu sezonu:

  • sprawdzić zabezpieczenie altanek, stan zamków, ewentualnie zamontować dodatkowe zabezpieczenia techniczne,
  • zabrać z domków wartościowe przedmioty, które nie będą używane w czasie zimy,
  • oznakować przechowywane w altankach wartościowe narzędzia (znakowanie prowadzone jest bezpłatnie w najbliższej jednostce policji na podstawie dowodu zakupu rzeczy i dokumentu tożsamości),
  • odłączyć dopływ energii elektrycznej do altanki

Wśród dobrych rad jest także ta aby nawet zimą, w miarę możliwości, odwiedzać i sprawdzać altanki na działkach, a przy okazji, na zasadzie wzajemności, zwracać uwagę na działki sąsiadów, natomiast o wszelkich dostrzeżonych zagrożeniach na terenie ogródków działkowych niezwłocznie informować policję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę