Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Do gruntu będzie więcej...

Ministerstwo rolnictwa opublikowało projekt rozporządzeń określających wysokość dopłat bezpośrednich do gruntów za 2010 r. Podstawowa dopłata do ziemi ma wynieść 562,09 zł za hektar, czyli o 55 złotych więcej niż w ubiegłym roku. Polscy rolnicy od tego roku będą je otrzymywać na takim samym poziomie, jak rolnicy ze „starych” krajów Unii.

O dopłaty bezpośrednie za 2010 r. stara się blisko 1,37 mln rolników. Dopłaty do ziemi od 1 grudnia będzie wypłacała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z budżetu Unii pochodzi tylko 70 proc. płatności, resztę dopłaca budżet krajowy. Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2010 r. wynosi około 3,2 miliardy euro, tj. prawie 13 miliardów złotych.

Rolnicy mogą liczyć także na inne dopłaty. Dopłata uzupełniająca, która przysługuje niektórym rolnikom, np. producentom zbóż wynosi w tym roku 327,28 zł/ha Płatność zwierzęca  czyli do  powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych ma wynieść 439,03 zł/ha;

Wysokość stawek – to jak na razie -  tylko projekt. Będą obowiązywały dopiero po podpisaniu przez ministra rolnictwa stosownych rozporządzeń. Obecnie - jak poinformowało biuro prasowe resortu - dokumenty te zostały przekazane do konsultacji społecznych.

210204100642.gif
cz
śr, 06 października 2010 07:20
Data ostatniej edycji: śr, 06 października 2010 09:33:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę