Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Księgowa „wyprowadziła” z firmy 221 tys zł

Księgowa jednej z zambrowskich spółek przez trzy lata okradała jej właścicieli. W sumie przywłaszczyła sobie ponad 220 tys zł. Wpadła, bo właściciele przeprowadzili kontrolę rachunków. Sprawa będzie miała finał w sądzie, gdzie prokuratura skierował już akt oskarżenia.

Przedsiębiorcza księgowa jednej z zambrowskich spółek paliwowych ma dopiero 27 lat.
Jak wyjaśnia prokurator Lech Zazulin, z-ca Prokuratora Okręgowego w Łomży, mogła przywłaszczyć sobie tak pokaźną kwotę, bo właściciele firmy, nie bardzo interesowali się tym co dzieje się w spółce, a do swojej księgowej mieli pełne zaufanie. Okazało się, że kobieta tego zaufania nadużywała. W latach 2007 – 2009, fałszując dokumenty, na swoje konto wyprowadzała po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
- W 2007 roku było to ponad 32 tys zł, w 2008 i 2009 roku po ponad 90 tys zł – mówi Zazulin.
Śledztwo w tej sprawie zostało zakończone, a akt oskarżenia przesłany do sądu.
- Kobieta przyznała się i zobowiązała się do naprawienia w całości wyrządzonej szkody dlatego, prokurator będzie wnosił o wymierzenia kary w zawieszeniu – mówi prokurator. .

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę