Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dopalacze zamknięte

Dwa sklepy z tzw. „materiałami kolekcjonerskimi” w Łomży, jeden w Grajewie, a 18 w województwie podlaskim, zostało zamkniętych w wyniku sobotniej akcji inspektorów sanitarnych i policjantów. W sumie kontrole weszły do niemal 40 punktów handlujących tego typu substancjami W sklepach szukano zakazanych wyrobów, w tym specyfiku o nazwie „Tajfun”, który w związku z ostatnimi wypadkami, został wycofany z obrotu przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Akcja miała wymiar ogólnopolski. W całym kraju skontrolowano ponad 1100 placówek, a prawie 900 zostało zamkniętych. W województwie podlaskim z 39 sprawdzonych punktów zamknięto 18 sklepów. Najwięcej - dziewięć - w Białymstoku, trzy w Suwałkach, po dwa w Łomży i Augustowie i po jednym w Bielsku Podlaskim i Grajewie.
Andrzej Jarosz rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku podkreśla, że sklepy zostały zamknięte do odwołania.  
- Stwierdzono, że w sklepach tych handluje się towarami niebezpiecznymi dla zdrowia. Akcja była pod takim hasłem wycofania ze sprzedaży środka o nazwie Tajfun, ale nie tylko – mówi Jarosz. - Przyglądano się wszystkim dostępnym na półkach towarom w tych sklepach.

Akcja trwa nadal i będzie kontynuowana jeszcze przez kilka najbliższych dni.

 

cz
pon, 04 października 2010 08:53
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2010 09:26:01

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę