Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Dopalacze zamknięte

17 sklepów z tzw. „materiałami kolekcjonerskimi, zostało zamkniętych w województwie podlaskim w wyniku sobotniej akcji inspektorów sanitarnych i policjantów. W sobotę niezapowiedziane kontrole weszły do 24 punktów sprzedaży dopalaczy w regionie i ponad tysiącu w kraju. Po ostatnich przypadkach zatrucia się młodych ludzi tymi specyfikami w sklepach szukano zakazanych wyrobów.

Inspektorzy i policjanci weszli do sklepów z dopalaczami działając na mocy decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie wycofania z obrotu wyrobów o nazwie „Tajfun” oraz wszystkich podobnych wyrobów, mogących mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego. Inspektorzy zabezpieczają specyfiki sprzedawane w sklepach z dopalaczami, a ich próbki zostaną przekazane do badań laboratoryjnych. Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego nakazuje także zaprzestania działalności w obiektach służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów.

Jak informuje podkom. Kamil Tomaszczuk z KWP w Białymstoku w województwie podlaskim w sobotę do godziny 18:00 inspektorzy sanitarni przy wsparciu blisko 50 policjantów weszli do 24 punktów sprzedaży dopalaczy. 17 sklepów zostało zamkniętych, w związku ze znalezieniem wyrobów, o których mowa jest w decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego. Ich próbki zostaną poddane wnikliwej analizie laboratoryjnej.

Akcja trwa nadal i będzie kontynuowana jeszcze przez kilka najbliższych dni. .

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę