Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

„Schetynówki” ciągle popularne

Ponad 180 km dróg zostanie przebudowanych w tym roku w ramach realizacji na terenie województwa podlaskiego „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”. W przyszłym roku będzie zapewne podobnie. Właśnie zakończył się nabór wniosków zgłaszanych przez samorządy. Jak informuje Jolanta Gadek, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, do PUW zgłoszono w sumie 120 wniosków, przy czym większość wczoraj.

W roku 2010 w województwie podlaskim w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” realizowanych jest w sumie 65 zadań z zakresu budowy, przebudowy lub remontu dróg. Zostaną przebudowane drogi o łącznej długości 182 km. Na dofinansowanie realizowanych zadań przeznaczono środki z budżetu państwa w wysokości 53.880 tys. zł. Co najmniej drugie tyle na remonty tych dróg muszą wyłożyć samorządy.
Jak podaje Gadek dotychczas zostało zakończonych 17 inwestycji, o łącznej długości 52 km, a pozostałe mają być  wykonane do końca listopada.

W przyszłym roku do podziału pomiędzy samorządy będzie tyle samo pieniędzy jak w tym roku, przy czym w związku z powodziami rząd wprowadził zmianę w zasadach przyznawania pomocy.
- Przyjęta przez rząd zmiana przewiduje podwyższenie oceny punktowej wniosków o dofinansowanie projektów obejmujących odcinki dróg, które w wyniku powodzi lub osunięcia ziemi wywołanego opadami atmosferycznymi zostały uszkodzone lub zniszczone – mówi Gadek dodając, że do PUW wpłynęło kilka takich projektów.
W tegorocznym naborze do NPPDL samorządy powiatowe złożyły 27 wniosków, miasta na prawach powiatu 6 wniosków, a samorządy gminne (miasta i gminy) 86 wniosków. Teraz wszystkie poddawane są ocenie specjalnej komisji składającej się z pracowników Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Zarządu Województwa Podlaskiego, Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz KW Policji w Białymstoku. Na podstawie ich oceny zostanie stworzony ranking wniosków, a ostateczną decyzję o dofinansowaniu przedsięwzięć pod koniec listopada ma podjąć Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

cz
pt, 01 października 2010 14:44
Data ostatniej edycji: pt, 01 października 2010 15:47:46

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę