Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

W Taraskowie mają drogę...

Główne zdjęcie
fot. powiatlomzynski.pl

Niemal dwa miesiące trwały spory wokół budowy drogi do wsi Taraskowo w gminie Piątnica. Sięgająca do wsi droga o długości ok 1,2 km szczęśliwie znalazła się w projekcie dofinansowanej ze środków unijnych przebudowy ciągu drogowego Kownaty – Olszyny – Kossaki o długości ponad 17 km. Sęk w tym, że odcinek do Taraskowa miał mieć tylko 3,5 metra, a mieszkańcy domagali się szerszej nawierzchni i blokowali nawet rozpoczęcie prac. W ubiegłym tygodniu staroście łomżyńskiemu udało się wreszcie przekonać mieszkańców i prace ruszyły...

Starosta Krzysztof Kozicki podczas spotkania z mieszkańcami Taraskowa. 
fot. powiatlomzynski.pl
Starosta Krzysztof Kozicki podczas spotkania z mieszkańcami Taraskowa. fot. powiatlomzynski.pl
fot. powiatlomzynski.pl
fot. powiatlomzynski.pl

Przebudowa drogi Kownaty – Olszyny – Kossaki, to największa inwestycja powiatowa w zakresie budowy dróg w historii powiatu łomżyńskiego. Po wykonaniu odcinaka drogi do Taraskowa jak podaje starosta Kozicki - jest pewne, że zostanie zakończona zgodnie z harmonogramem jeszcze w bieżącym roku przed sezonem zimowym.
- Jest to dla mnie doświadczenie świadczące, że konsultacje społeczne procesów inwestycyjnych jest niezwykle istotne w realizacji przedsięwzięć żywotnie dotyczących lokalnej społeczności – mówił starosta Krzysztof Kozicki, który w ubiegłym tygodniu po raz kolejny spotkał się z protestującymi mieszkańcami wsi Taraskowo. Tym razem staroście udało się skutecznie przekonać mieszkańców wsi o maszyny mogły rozpocząć pracę. 
- Jak zaistnieją możliwości prawne i finansowe to postaramy się ją poszerzyć  w ciągu 2 lat – to już wcześniej obiecałem mieszkańcom – dodaje starosta. 
Droga do Taraskowa ma dziś 3,5 m asfaltu i po obu stronach będzie miała po 1,5 utwardzonego pobocza.

Dodajmy, że ok. 17 km odcinek drogi Kownaty – Kossaki realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego,a jego wartość to ponad 9,3 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę