Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Zapięte pasy ratują życie

Główne zdjęcie
61-letni kierowca mazdy, po przewiezieniu do szpitala zmarł, w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. (fot. podlaska.policja.gov.pl)

W co piątym samochodzie kierowca lub (a czasami i) pasażer jeździ bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – wynika z kontroli jaką w ostatnich dniach przeprowadzi policjanci z wydziałów ruchu drogowego wszystkich komend z województwa podlaskiego. Policjanci przypominają, że za takie wykroczenie można dostać mandat i punkty karne, ale gorsze jest to, że niezapięte pasy bezpieczeństwa są podstawową przyczyną wysokiej śmiertelności wypadków drogowych.

Dla przestrogi sierż. Marek Skutnik z zespołu prasowego KWP w Białymstoku przypomina wypadek, do którego doszło przed tygodniem w miejscowości Krajewo Korytki w powiecie zambrowskim. Mazda najpierw uderzyła w bok volkswagena, a następnie wpadła do rowu i dachowała. Kierowca auta, który jechał bez zapiętych pasów, w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł w szpitalu. Jego pasażerka siedząca obok wyszła ze zdarzenia cało, bo jechała w zapiętych pasach - podkreślają.

Zgodnie z taryfikatorem kierowca, który nie zapiął pasów może otrzymać mandat w wysokości 100 zł i 2 punkty karne. Za przewożenie nie zapiętego w pasy pasażera grozi mu dodatkowo 100 zł i 1 punkt karny, przy czym tyle samo może zapłacić pasażer, a jeżeli posiada on prawo jazdy także 2 punkty karne. Za przewożenie dziecka bez fotelika lub siedziska taryfikator przewiduje mandat 150 zł i 3 punkty karne.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę