Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowi proboszczowie

Dzisiaj zmieniają się proboszczowie w parafiach pw. św. Brunona BM w Łomży, Nawiedzenia NMP w Ostrołęce i św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach. Zmiany związane są z przejściem na emeryturę dwóch księży infułatów Henryka Jankowskiego i Zygmunta Żukowskiego. Obaj księża ze swoimi parafiami związani byli przez ponad 30 lat i decyzja ks biskupa Stanisława Stefanka, obaj po przejściu na emeryturę będą mieszkać w budynkach swoich dotychczasowych parafii.

Ks. inf. Henryk Jankowski proboszczem parafii pw. św. Brunona BM w Łomży jest od chwili powstania parafii w 1982 roku, przy czym już wcześniej był tzw. budowniczym kościoła (od 1977r) i rektorem  (od 1978r.)
W czasie pełnienia funkcji proboszcza ks Jankowski wybudował w Łomży trzy kościoły – kościół pw. św. Brunona BM przy ul. Wojska Polskiego, kościół NMP Częstochowskiej przy ul. Poznańskiej, kościół filialny pw. Zmartwychwstania Pańskiego na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Wojska Polskiego, oraz kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach.
Ks infułat Zygmunt Żukowski z parafią Nawiedzenia NMP w Ostrołęce związany jest od 1978 roku, a jej proboszczem został 1 stycznia 1982 roku.

Nowym proboszczem w parafii pw. św. Brunona BM w Łomży został ks. Dariusz Nagórski, dotychczas był proboszczem parafii w Kupiskach, którego w tej parafii zastąpi ks. Piotr Sitkiewicz, dotychczasowy wikariusz ze św. Brunona w Łomży. Proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce od dziś jest ks. Wiesław Białczak, dotychczasowy wicekanclerz Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej.
Zarówno ks. Nagórski jak i ks Białczak zostali także powołani przez biskupa łomżyńskiego do pełnienia funkcji dziekanów odpowiednio dekanatu łomżyńskiego św. Brunona BM i dekanatu ostrołęckiego Nawiedzenia NMP.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę