Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Zmiany w łomżyńskich parafiach

Ks. inf. Henryk Jankowski proboszcz parafii pw. św. Brunona BM w Łomży przechodzi na emeryturę. Od 15 września nowym proboszczem łomżyńskiej parafii będzie ks. Dariusz Nagórski, dotychczasowy proboszcz w Kupiskach. Tego samego dnia proboszczem w Kupiskach zostanie ks. Piotr Sitkiewicz, dotychczasowy wikariusz ze św. Brunona w Łomży. O zmianach w parafiach, ale nie tylko tam, poinformowała Łomżyńska Kuria Diecezjalna.

Zmiany dotyczą także samej Kurii. Od kilku dni ks. kan. dr Józef Łupiński nie jest już  Archiwariuszem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, a od 15 września ks. kan. Wiesław Białczak  nie będzie wicekanclerzem Kurii. Ks., Białczak został proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęc i dziekanem ostrołęckim.   Więcej o zmianach w komunikacie Kurii

Ks. inf. Henryk Jankowski proboszczem parafii pw. św. Brunona BM w Łomży jest od chwili powstania parafii w 1982 roku, przy czym już wcześniej był tzw. budowniczym kościoła (od 1977r) i rektorem  (od 1978r.)
W czasie pełnienia funkcji proboszcza ks Jankowski wybudował w Łomży trzy kościoły – kościół  pw. św. Brunona BM przy ul. Wojska Polskiego, kościół NMP Częstochowskiej przy ul. Poznańskiej, kościół filialny pw. Zmartwychwstania Pańskiego na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Wojska Polskiego, oraz kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę