niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Zmiany w łomżyńskich parafiach

Ks. inf. Henryk Jankowski proboszcz parafii pw. św. Brunona BM w Łomży przechodzi na emeryturę. Od 15 września nowym proboszczem łomżyńskiej parafii będzie ks. Dariusz Nagórski, dotychczasowy proboszcz w Kupiskach. Tego samego dnia proboszczem w Kupiskach zostanie ks. Piotr Sitkiewicz, dotychczasowy wikariusz ze św. Brunona w Łomży. O zmianach w parafiach, ale nie tylko tam, poinformowała Łomżyńska Kuria Diecezjalna.

Zmiany dotyczą także samej Kurii. Od kilku dni ks. kan. dr Józef Łupiński nie jest już  Archiwariuszem Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej, a od 15 września ks. kan. Wiesław Białczak  nie będzie wicekanclerzem Kurii. Ks., Białczak został proboszczem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęc i dziekanem ostrołęckim.   Więcej o zmianach w komunikacie Kurii

Ks. inf. Henryk Jankowski proboszczem parafii pw. św. Brunona BM w Łomży jest od chwili powstania parafii w 1982 roku, przy czym już wcześniej był tzw. budowniczym kościoła (od 1977r) i rektorem  (od 1978r.)
W czasie pełnienia funkcji proboszcza ks Jankowski wybudował w Łomży trzy kościoły – kościół  pw. św. Brunona BM przy ul. Wojska Polskiego, kościół NMP Częstochowskiej przy ul. Poznańskiej, kościół filialny pw. Zmartwychwstania Pańskiego na terenie cmentarza parafialnego przy ul. Wojska Polskiego, oraz kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kupiskach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0