Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Strażacy dojadą szybciej

Dziesięć samochodów ratowniczo - gaśniczych i specjalistycznych zakupi Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku i przekaże je do jednostek m.in. w Wysokiem Mazowieckiem, Grajewie i Łomży. Wszystko ma kosztować prawie 7,5 mln zł. Pieniądz pochodzić będą z budżetu państwa i funduszy unijnych. Jak podkreślają strażacy nowe samochody umożliwią szybsze dotarcie strażaków do miejsca zagrożenia. Dziś średni czas reakcji tu 1119 sekund, a ma być 1090 sekund.

Całkowita wartość projektu, do którego umowę podpisano w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku to 7 mln  451 tys 200 zł, a wartość dofinansowania ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynosi 6 mln 333 tys 520 zł.
Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku za te pieniądze ma kupić: cztery średnie, dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze, samochodu zaopatrzeniowego z funkcją do ograniczania stref skażeń, dwa samochody ratownictwa wodnego i samochód ratownictwa technicznego. Samochody będą przekazane do komend w Białymstoku, Wysokiem Mazowieckiem, Mońkach, Hajnówce, Sokółce, Grajewie, Suwałkach i  Łomży.
- Dzięki użyciu samochodów możliwe będzie skrócenie czasu dojazdu do miejsc zdarzeń i szybsze podjęcie akcji ratowniczych. Obecnie średni czas reakcji jednostek Państwowej Straży Pożarnej w tych powiatach liczony jako okres od otrzymania zgłoszenia do momentu przyjazdu wynosi 1 119 sekund (18 minut i 39 sekund) – podają strażacy.
Według ich ostrożnych wyliczeń zastosowanie nowych aut wpłynie na skrócenie tego czasu reakcji do 1 090 sekund, czyli o niemal równe pół minuty.

Cały program zakupu samochodów rozpisany jest na nieco ponad pół roku - od grudnia 2010 do czerwca 2011. Zgodnie z planami do Łomży ma trafić samochód ratownictwa technicznego wraz z najnowszym profesjonalnym wyposażeniem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę