poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Mur cmentarza przygniótł mężczyznę

Do nietypowego wypadku doszło wczoraj w Łomży. Mężczyzna został przygnieciony przez przewracający się mur starego cmentarza. Mężczyzna pracował przy kopaniu dołu pod fundamenty bezpośrednio w sąsiedztwie południowego muru. Najprawdopodobniej niewłaściwie wykonano zabezpieczenia i mur przewrócił się na długości kilkunastu metrów przygniatając w wykopie mężczyznę. Z urazami nogi i biodra został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło kilka minut po godz. 11. Runął mur starego cmentarza przy ulicy Mikołaja Kopernika, przy czym przewrócony fragment znajduje się od strony ul Sikorskiego. To właśnie na terenie jednej z posesji sąsiadujących z cmentarzem od południowej strony były prowadzone prace ziemne. Ratowników na miejsce wypadku wezwał przypadkowy przechodzeń, który widział zdarzenie. Przyjechali strażacy, policjanci, karetka pogotowia i inspektorzy nadzoru budowlanego. Rannego mężczyznę wyciągnięto spod gruzu i przewieziono do szpital. 
Jak informują strażacy wykop w którym pracował mężczyzna miał ok. 100-120 cm głębokości, a cmentarny mur runął na długości około 12-15 metrów.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0