piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Pół kilometra schetynówki...

Nieco ponad pół kilometra długości ma nowa ulica Łąkowa w Łomży. Zamiast błotnistej drogi teraz jest asfaltowy dywanik. Budowa drogi wraz z chodnikami kanalizacją była możliwa dzięki wsparci z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Przebudowa ulicy Łąkowej kosztowała niecałe 1,6 mln zł i w połowie została dofinansowana z programu który przed dwoma laty wcielił w życie ówczesny minister MSWiA Grzegorz Schetyna.

Łącząca ulice Nowogrodzką i Nadnarwiańską ulica Łąkowa na długości 550-metrów ma nie tylko szeroki na 6 metrów dywanik asfaltowy, ale zyskała również wykonane z kostki polbruk nowe chodniki i zjazdy na posesje. W ramach prowadzonych prac wykonano również szereg innych prac m.in. kanalizację deszczową, wymienione zostały słupy energetyczne i wybudowano oświetlenie na odcinku pomiędzy ulicami Zakątek i Stawową.

To już druga łomżyńska „schetynówka” oddana do użytku, a będzie jeszcze trzecia. W ubiegłym roku w ramach programu  wyremontowana została Grobla Jednaczewska, a w tej chwili trwa przebudowa ulicy Mała Kraska.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0