Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Były kolejki, ale pieniędzy jeszcze zostało

Rolnicy z województwa podlaskiego mogą dalej składać wnioski o premie dla młodych rolników i o wsparcie działalności gospodarczej niezwiązanej z rolnictwem. Choć przed mieszczącym się w Białymstoku Biurem Obsługi Wniosków Podlaskiego oddziału ARiMR ustawiały się długie kolejki chętnych okazuje się że pula środków na oba działania w województwie podlaskim jeszcze nie została wyczerpana.

Jak informuje ARiMR choć w związku z rozpoczętym jeszcze w ubiegłym tygodniu naborem wniosków na premie dla młodych rolników, do wczorajszego wieczora, w całym  kraju zarejestrowano już 9 tys. wniosków, ale ich nabór dotychczas zakończono tylko w województwie kujawsko-pomorskim. W pozostałych województwa w tym także w podlaskim, po początkowym natłoku przy okienkach i społecznych listach kolejkowych przyjmowanie nowych wniosków przebiega spokojnie a oddział jeszcze nie zbliża się do ustawowej granicy wykorzystania 120% puli środków, po przekroczeniu której przyjmowanie wniosków trwa jeszcze tylko jeden dzień.

Kolejki przed  Biurem Obsługi Wniosków Podlaskiego ARiMR tworzyły się także przed rozpoczynającym się wczoraj naborem wniosków o wsparcie działalności gospodarczej niezwiązanej z rolnictwem. Ich przez cały dzień złożono tu około 280 wniosków, to zagwarantowana dla województwa podlaskiego pula środków - ponad 40 milionów złotych - pozwala na przyjęcie jeszcze mniej drugie tyle.
Przypomnijmy pomoc, którą otrzymuje w tym działaniu rolnik w formie refundacji, może wynieść do 100 tys. zł i pokryć do 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę