niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

Były kolejki, ale pieniędzy jeszcze zostało

Rolnicy z województwa podlaskiego mogą dalej składać wnioski o premie dla młodych rolników i o wsparcie działalności gospodarczej niezwiązanej z rolnictwem. Choć przed mieszczącym się w Białymstoku Biurem Obsługi Wniosków Podlaskiego oddziału ARiMR ustawiały się długie kolejki chętnych okazuje się że pula środków na oba działania w województwie podlaskim jeszcze nie została wyczerpana.

Jak informuje ARiMR choć w związku z rozpoczętym jeszcze w ubiegłym tygodniu naborem wniosków na premie dla młodych rolników, do wczorajszego wieczora, w całym  kraju zarejestrowano już 9 tys. wniosków, ale ich nabór dotychczas zakończono tylko w województwie kujawsko-pomorskim. W pozostałych województwa w tym także w podlaskim, po początkowym natłoku przy okienkach i społecznych listach kolejkowych przyjmowanie nowych wniosków przebiega spokojnie a oddział jeszcze nie zbliża się do ustawowej granicy wykorzystania 120% puli środków, po przekroczeniu której przyjmowanie wniosków trwa jeszcze tylko jeden dzień.

Kolejki przed  Biurem Obsługi Wniosków Podlaskiego ARiMR tworzyły się także przed rozpoczynającym się wczoraj naborem wniosków o wsparcie działalności gospodarczej niezwiązanej z rolnictwem. Ich przez cały dzień złożono tu około 280 wniosków, to zagwarantowana dla województwa podlaskiego pula środków - ponad 40 milionów złotych - pozwala na przyjęcie jeszcze mniej drugie tyle.
Przypomnijmy pomoc, którą otrzymuje w tym działaniu rolnik w formie refundacji, może wynieść do 100 tys. zł i pokryć do 50% kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację zaplanowanego przedsięwzięcia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0