Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 czerwca 2024 napisz DONOS@

Już mają bezpieczne gospodarstwo, dostali kosiarkę, a mogą dostać jeszcze ciągnik

Główne zdjęcie
Małgorzata i Jacek Chylińscy zwycięzcy wojewódzkiej edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” (fot. wrotapodlasia.pl)

Małgorzata i Jacek Chylińscy z miejscowości Mrówki w gminie Wizna zwyciężyli w wojewódzkim etapie VIII edycji Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Celem konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwową Inspekcję Pracy, jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Za najlepsze gospodarstwo w województwa państwo Chylińscy otrzymali kosiarkę rotacyjną i trafili do etapu centralnego konkursu gdzie do wygrania jest, warty 100 tys zł, ciągnik rolniczy „Farmer”.

W skali kraju do regionalnych eliminacji konkursu przystąpiło w tym roku 1099 gospodarstw. W województwie podlaskim było 60 zgłoszeń, a do etapu wojewódzkiego dostało się 9 najlepszych gospodarstw. Później specjalna komisja konkursowa złożona z przedstawicieli organizatorów, tj. Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego OR w Białymstoku, Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, Podlaskiej Izby Rolniczej oraz Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego sprawdzała m.in. stan maszyn, porządek i panujące w gospodarstwie warunki. Gospodarstwo państwa Chylińskich ze wsi Mrówki okazało się najbardziej bezpieczne w całym województwie. Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wyróżniono laureatów wojewódzkiego finału konkursu. Warto dodać, że drugie miejsce zajęli Danuta i Wojciech Leśniewscy z podzambrowskiej wsi Konopki Jałbrzyków Stok, a trzecie miejsce przypadło Ewie i Ireneuszowi Chodnickim z Kumelska w gminie Kolno.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę