Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Brakuje już tylko turystów...

Główne zdjęcie
Fragment rankingu atrakcyjności turystycznej gmin województwa podlaskiego. Kolor zielony oznacza gminę wiejską, żółty - miejską.

Odpowiedź na pytanie co łączy Białowieżę, miasto Augustów i gminę wiejską Łomża? dla wielu może być jest zaskoczeniem. Siedziba Białowieskiego Parku Narodowego, trójkowa „letnia stolica Polski” i tereny wokół Łomży są – uwaga - tak samo atrakcyjne turystycznie. Tak orzekli w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Gmina Łomża znalazła się w grupie 12, ze 118 jednostek samorządu na terenie województwa podlaskiego, zaliczonych do pierwszej kategorii atrakcyjności turystycznej.

- Dokument o nazwie „Atrakcyjność turystyczna gmin i miast województwa podlaskiego opracowana przez Departament Edukacji, Sportu I Turystyki UMWP” jest swego rodzaju rankingiem gmin woj. podlaskiego pod względem wymienionej atrakcyjności turystycznej – tłumaczy Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.
To właśnie w zmodyfikowanym pod koniec czerwca dokumencie gmina Łomża awansowała z 27 na 11 miejsce i znalazła się wśród najcenniejszych turystycznie regionów województwa. 
- Ranking był opracowywany na podstawie informacji i priorytetów zawartych w „Programie rozwoju turystyki i zagospodarowanie turystycznego województwa podlaskiego w latach 2010-2015”, a program ten został opracowany na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego przez firmę Business Mobility International Spółka z o.o. - dodaje Arter

W rankingu nie chodzi o to abyśmy się nieco lepiej poczuli, ale o pieniądze. Wykaz ten jest dokumentem pomocniczym (zatwierdzonym przez Komitet Monitorujący RPOWP) przy ocenie wniosków składanych do konkursów na rozdzielenie funduszy unijnych na rozwój atrakcyjności regionu. Atrakcyjność turystyczna jest jednym z kryteriów podlegających ocenie przy rozpatrywaniu złożonych wniosków, a czym wyższa kategoria tym więcej punktów i większa szansa na zwycięstwo i otrzymanie dofinansowania.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę