piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Szpitalny złodziej... recydywista

Policjanci ujęli mężczyznę, który okradał pacjentów łomżyńskiego szpitala. Janusz W. przez niespełna dwa miesiące okradł kilkanaście osób. Okazało się, że mężczyzna, który jest mieszkańcem jednej z podłomżyńskich wsi, jest recydywistą. Był już skazany za kradzieże, a ostatnio poszukiwany był też przez funkcjonariusz z Ostrołęki gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności.

Jak informuje Izabela Białomyzy z KMP w Łomży Janusz W. to 35-letni mieszkaniec gminy Łomża. Mężczyzna przyznał się do dokonania w okresie od 21 czerwca do 4 sierpnia 11 kradzieży na terenie szpitala łomżyńskiego. Kradł przede wszystkim portfele, ale nie pogardził również telefonami komórkowymi czy aparatem fotograficznym, a swoje ofiary wypatrywał przy szpitalnej szatni, w poczekalni i na izbie przyjęć, a nawet okradał chorych leżących w salach. Osoby, które zostały  okradzione straty łącznie oszacowały na ponad 4 tys zł.

Białomyzy dodaje, że mężczyzna po zatrzymaniu i wykonaniu czynności przez łomżyńskich policjantów został przewieziony do Ostrołęki, bo był poszukiwany przez tamtejszych funkcjonariuszy do odbycia kary więzienia.  Okazało się także, że Janusz W. w identyczny sposób jak w łomżyńskim szpitalu działał także w szpitalu w Ostrołęce, gdzie poszkodowanych także może być kilkanaście osób.
Ze względu, że mężczyzna był już karany za kradzieże tym razem kara jaka mu grozi to nawet do 9 lat więzienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0