Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Do Maryi idzie już pół tysiąca pątników

Trzeci dzień na trasie są potnicy 26. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Jak podaje ks. Piotr Mazurek kierownik pielgrzymki w czterech grupach idzie już około pół tysiąca osób, a dziś wieczorem dołączyć ma jeszcze grupa pątników w Wyszkowa i okolic. Pielgrzymi łomżyńscy, którzy w ciągu dwóch dni przeszli ponad 70 km powoli odczuwają trudy marszu. Już pierwszego dnia pojawiły się na stopach bąble, a prażące słońce czasami powodowało także oparzenia skóry. Mimo bólu na twarzach pielgrzymów jest radość, a atmosfera na pielgrzymce jest bardzo dobra. - To trzeba po prostu przeżyć – mówią zgodnie pątnicy.

Wczoraj rano w Ostrowi Mazowieckiej połączył się grupy które w niedzielę rano wyszły z Łomży i Ostrołęki, a do pielgrzymki włączyła się grupa srebrna z Ostrowi. W południe w Broku dołączyła do nich jeszcze grupa zambrowska. Dziś, po porannej mszy świętej na trasę pielgrzymki wyruszy jeszcze grupa wyszkowska, która wieczorem w Pniewniku dołączy do pozostałych pielgrzymów i od tej pory cała łomżyńska pielgrzymką będzie wędrowała razem na Jasną Górę.

Pielgrzymi idący pod hasłem „Bądźmy świadkami miłości” na Jasną Górę wejdą 13 sierpnia wieczorem. Pielgrzymi grup łomżyńskich mają do pokonania 435 km, o 5 km więcej niż pielgrzymi z Ostrołęki i Zambrowa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę