Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Czyżew będzie miastem, to już „przyklepane”

Czyżew-Osada w powiecie wysokomazowieckim od pierwszego stycznia 2011 roku, znowu będzie miastem Czyżew. Wczoraj odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie przyjął rząd. Uzyskane w 1738 r. prawa miejskie, Czyżew stracił w 1870 r. ukazem carskim za udział ludności w powstaniu styczniowym. Z wnioskiem o ponowne nadanie praw miejskich do rządu wystąpiły władze samorządowe gminy.

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu projekt rozporządzenia, które zostało przyjęte podczas wtorkowego posiedzenia rządu w sprawie ustalenia granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, przedłożył minister spraw wewnętrznych i administracji, do którego w tym roku wpłynęło 30 różnych wniosków w tej sprawie. Po analizie postanowiono, że nie wszystkie one zostaną rozpatrzone pozytywnie. Wśród tych załatwionych pozytywnie jest wniosek gminy Czyżew-Osada. Dotyczył on nie tylko nadania praw miejskich, ale także zmiany nazwy poprzez wykreślenie określenia Osada. Oba te wnioski zyskały przychylność najpierw w ocenie ekspertów z MSWiA, a następnie także i członkach rządu. Przyjęte wczoraj rozporządzenie zmienia nazwę, nadaje status, wyznacza granice miasta Czyżew od 1 stycznia 2011 roku.
Czyżew będzie czwartym miastem w powiecie wysokomazowieckim i 40 w województwie podlaskim. Przypomnijmy: 1 stycznia 2010 roku miastem stało się, także położone na terenie powiatu wysokomazowieckiego, Szepietowo.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę