Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Starosta Kozicki: Niezasłużona krytyka i dziwaczny protest

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki Starosta Łomżyński

- Oczekiwałem raczej wdzięczności i sympatii – mówi Krzysztof Kozicki Starosta Łomżyński odnośnie protestów mieszkańców Taraskowa w związku z „za wąską drogą”. - Na krytykę w tej sprawie nie zasłużyłem. Starosta podkreśla, że rok 2010 obfituje w liczne inwestycje drogowe. -Powiat Łomżyński jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych i robimy co można w danych warunkach. Mieszkańcy Taraskowa mają złego doradcę, niekompetentnego w sprawach administracyjnych – złośliwego. Przypisuje sobie cudze sukcesy nie ma swoich osiągnięć – napisał starosta odnosząc się do materiału jaki w niedzielę ukazał się w regionalnej telewizji.

Jako Powiat Łomżyński zbudujemy w br. blisko 40 km nowych dróg. W tej całej masie jest łącznik do Tasaskowa – ok. 1,2 km – od ciągu drogowego Kowanaty – Olszyny – Kossaki liczącego 17,3 km. Tą niewielką inwestycję dodałem do projektu by poprawić dojazd do Taraskowa od Olszyn. Był to „rzut na taśmę”, w ostatniej chwili. By zdążyć z unijnym projektem, z procedurami, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych chodzili po domach zbierali zwrotne poświadczenia odbierali decyzje pozwolenia na budowę i środowiskowe. Wszystko udało się w trybie ekspresowym. Do Taraskowa mieliśmy wcześniej dokumentację na drogę szerokości 3,5 m asfaltu i po 1,5 utwardzonego pobocza z każdej strony plus pas na odwodnienia. Projektant nie był w stanie zaprojektować szerszego asfaltu, zgodnie z prawem budowlanym. Przecież to logiczne – gdyby mógł zrobić do Tasaskowa asfalt 5m, to nie robił by 3,5 m. Wywłaszczenia działek, przeprojektowanie drogi, uzyskanie nowego pozwolenia na budowę i decyzji środowiskowej to co najmniej rok.

Krzysztof Kozicki
Starosta Łomżyński

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę