niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Poseł Jurgiel p.o. szefem PiS w Podlaskiem

Zarząd okręgowy PiS powołał w poniedziałek (26.07) posła Krzysztofa Jurgiela na p.o. prezesa struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim. Zastąpił on Krzysztofa Putrę, który zginął w kwietniowej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. O powołanie Krzysztofa Jurgiela, wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PiS, wnioskował prezes partii Jarosław Kaczyński - poinformowały PAP źródła w podlaskim PiS.

Krzysztof Jurgiel, w tle Krzysztof Putra
Krzysztof Jurgiel, w tle Krzysztof Putra

Krzysztof Jurgiel będzie sprawował swoją funkcję przez blisko rok, czyli do czerwca 2011 roku, kiedy zwołany zostanie zjazd okręgowy PiS w Podlaskiem.

Poseł Jurgiel w ocenił, że w pierwszym półroczu jego pracy na nowym stanowisku najważniejszym zadaniem będą wybory samorządowe. Powiedział, że PiS ma w regionie "dobrych ludzi" i trzeba tak przygotować kampanię, by "odzyskać władzę w województwie tam, gdzie będzie to możliwe".

W najważniejszych samorządach w regionie - m.in. sejmiku województwa, mieście Białymstoku - Prawo i Sprawiedliwość jest w opozycji. Także prezydenci największych miast w Podlaskiem nie są związani z tym ugrupowaniem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0