Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Doczekamy bulwarów nad Narwią?

Łomża będzie miała swoje bulwary... Wszystko wskazuje na to, że po latach opowieści i zapowiedzi wreszcie ruszy budowa łomżyńskich bulwarów. Właśnie trwa postępowanie zmierzające do wydania pozwolenia na budowę terenów sportowo-rekreacyjnych nad Narwią. Ratusz ogłosił także przetarg na wykonawcę I etapu budowy bulwarów.

Bulwary łomżyńskie przede wszystkim to ścieżki piesze i rowerowe z punktami widokowymi wraz z oświetleniem, a także port rzeczny, basen mariny wraz z pomostem i drogi dojazdowe wraz z urządzeniami infrastruktury technicznej. Docelowo bulwary mają się rozpościerać pomiędzy dwoma mostami, ale ze względu na ograniczone możliwości finansowe pracę będą dzielone na etapy. Na pierwszy z nich miasto ma otrzymać dofinansowanie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Złożony przez miasto wniosek  opiewał na ponad 27 mln zł, przy czym dofinansowanie o jakie ubiegał się samorząd miało sięgnąć niemal 18 mln 660 tys zł. Ostatecznie dofinansowanie ma być mniejsze – rzędu 10–12 mln zł. Na    pierwszy etap budowy bulwarów składają się ścieżki piesza i rowerowa wzdłuż Narwi o długość ok 500 metrów, a także port rzeczny w okolicach ulic Żydowskie, marina oraz obiekty dodatkowej infrastruktury takiej jak parking, hangar z warsztatem szkutniczym czy toaletami.
Zgodnie pierwsze prace „ziemne” przy budowie łomżyńskich bulwarów mogłyby ruszyć jeszcze we wrześniu bieżącego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę