Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zobacz, którędy może przebiegać obwodnica Łomży. We wtorek lub środę możesz zgłosić swoje uwagi

Główne zdjęcie
Projekt przebiegów obwodnicy Łomży

Trwają konsultacje społeczne związane wytyczaniem szczegółowego przebiegu Via Baltica, czyli nowej drogi ekspresowej S-61. Jej częścią będzie także obwodnica Łomży. Przeprowadząjąca konsultacje firma Tebodin, która na zlecenie GDDKiA ma przygotować kompletną dokumentację do tzw. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę Via Baltica na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej po Szczuczyn, przygotowała trzy warianty obwodnicy Łomży. Dwa z nich omijają miasto po stronie zachodniej, jeden po wschodniej.

Przypomnijmy Via Baltica czyli I Pan-Europejski Korytarz Transportowy ma prowadzić z państw nadbałtyckich przez Warszawę na zachód Europy. O budowie drogi mówi się już od ponad 20 lat, ale dotychczas, w przypadku Polski, kończyło się na słowach i przepychankach którędy droga ma przebiegać przez północno-wschodnią część kraju. Dopiero w październiku ubiegłego roku  rząd ostatecznie zdecydował że Via Baltica pobiegnie w tzw. wariancie łomżyńskim czyli po szlaku: Warszawa - Ostrów Mazowiecka – Łomża – Stawiski – Szczuczyn – Ełk – Raczki – Suwałki – Budzisko – granica państwa (Kowno). Jej częścią jest licząca ok. 25 km długości obwodnica Łomży. Wszystkie trzy zaproponowane warianty trasy zaczynają się (na południu od miasta) w okolicach wsi Kisiołki (po prawej stronie za Konarzycami jadąc z Łomży w kierunku Ostrowi) i kończą się w okolicach Kisielnicy (na zachód od miejscowości).  
„Celem spotkań jest poinformowanie lokalnej społeczności  o planowanym przedsięwzięciu tj. projektowanych wariantach przebiegu drogi ekspresowej S61 oraz uzyskanie informacji zwrotnej nt. proponowanych lokalizacji drogi - podają organizatorzy konsultacji. - W trakcie przeprowadzonych spotkań, które odbędą się na terenie gmin, przez które przebiegać będzie planowana inwestycja mieszkańcy będą mogli zapoznać się z przebiegiem wariantów i zgłosić swoje ewentualne uwagi. Ze spotkań sporządzone zostanie podsumowanie, które stanowić będzie integralną część opracowywanej dokumentacji do decyzji o środowiskowych uwarunkowań tzw. DŚU (przybliżony termin - koniec 2010 roku). Na podstawie powyższej dokumentacji, wcześniej uzgodnionej przez GDDKiA w trakcie ZOPI tj. Zespół Opiniowania Przedsięwzięć Inwestycyjnych oraz KOPI tj. Komisja Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych, spośród trzech analizowanych wariantów trasy ekspresowej wskazany zostanie wariant przebiegu optymalny pod względem technicznym, ekonomicznym i środowiskowym.”
Dodajmy, że spotkania dotyczące obwodnicy Łomży planowane są we wtorek (20 lipiec 2010) w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątnicy i w środę (21 lipca) w Urzędzie Gminy w Łomży. W pierwszym spotkaniu uczestniczyć mają mieszkańców gminy Piątnica i Mały Płock, w drugim gmin Łomża i Zambrów. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 17.00.

Tu możesz ściągnąć dokładną mapę planów obowdnicy Łomży. Uwaga duży plik (pdf)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę