Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Miasto wybuduje trzy hot spoty

Do końca lipca w Łomży ma powstać szerokopasmowa bezprzewodowa sieć dostępu do internetu. Na razie mają być to tylko trzy tzw. hotspoty, które pozwolą każdemu użytkownikowi na nieodpłatny dostęp do podstawowych usług internetowych takich jak przeglądanie stron www, czy sprawdzenie poczty. Jak tłumaczy ratusz przedsięwzięcie to ma na celu aktywizację mieszkańców do budowania społeczeństwa informacyjnego. Hot spoty staną na Starym Rynku, na terenie dawnej strzelnicy na os. Konstytucji 3-go Maja oraz Skate Parku przy ul. Księżnej Anny.

Budowę sieci bezpłatnego szerokopasmowego dostępu do internetu w Łomży zapowiadano już dawno, ale jak na razie nic z tego nie wyszło. Jeszcze zimą ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy takiej sieci – w ramach zadnia miało zostać uruchomionych m.in. sześć hot spotów siejących darmowy internet – który wygrała firma z Łomży, ale ostatecznie do budowy sieci nie doszło.
Teraz z wolnej ręki ratusz podpisał umowę z firmą DOTCOM Sp. z o.o. z Konstancina Jeziornej. To właśnie ona do końca lipca ma uruchomić pierwszy etap szerokopasmowej bezprzewodowej sieć dostępu do internetu w Łomży. Szerokopasmowy internet ma dotrzeć do placówek podległych Urzędowi Miejskiemu, oraz trzech  publicznych miejsc dostępu do internetu czyli hot spotów.
- Hot-Spoty zlokalizowane na Starym Rynku, terenach rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja oraz Skate Parku przy ul. Księżnej Anny – podaje ratusz  
Koszt budowy tego pierwszego etapu szerokopasmowej bezprzewodowej sieć dostępu do internetu w Łomży ma wynieść 64 tys zł.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę