wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Miasto wybuduje trzy hot spoty

Do końca lipca w Łomży ma powstać szerokopasmowa bezprzewodowa sieć dostępu do internetu. Na razie mają być to tylko trzy tzw. hotspoty, które pozwolą każdemu użytkownikowi na nieodpłatny dostęp do podstawowych usług internetowych takich jak przeglądanie stron www, czy sprawdzenie poczty. Jak tłumaczy ratusz przedsięwzięcie to ma na celu aktywizację mieszkańców do budowania społeczeństwa informacyjnego. Hot spoty staną na Starym Rynku, na terenie dawnej strzelnicy na os. Konstytucji 3-go Maja oraz Skate Parku przy ul. Księżnej Anny.

Budowę sieci bezpłatnego szerokopasmowego dostępu do internetu w Łomży zapowiadano już dawno, ale jak na razie nic z tego nie wyszło. Jeszcze zimą ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy takiej sieci – w ramach zadnia miało zostać uruchomionych m.in. sześć hot spotów siejących darmowy internet – który wygrała firma z Łomży, ale ostatecznie do budowy sieci nie doszło.
Teraz z wolnej ręki ratusz podpisał umowę z firmą DOTCOM Sp. z o.o. z Konstancina Jeziornej. To właśnie ona do końca lipca ma uruchomić pierwszy etap szerokopasmowej bezprzewodowej sieć dostępu do internetu w Łomży. Szerokopasmowy internet ma dotrzeć do placówek podległych Urzędowi Miejskiemu, oraz trzech  publicznych miejsc dostępu do internetu czyli hot spotów.
- Hot-Spoty zlokalizowane na Starym Rynku, terenach rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja oraz Skate Parku przy ul. Księżnej Anny – podaje ratusz  
Koszt budowy tego pierwszego etapu szerokopasmowej bezprzewodowej sieć dostępu do internetu w Łomży ma wynieść 64 tys zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0