czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Nad Narwią będzie bezpieczniej

Setki łomżan, którzy codziennie, od dwóch tygodni, szukają ochłodzenia w wodach Narwi w miejscu gdzie zwykle latem jest kąpielisko już niedługo będzie mogło poczuć się bezpieczniej. Dziś w miejscu kąpieliska rozstawiono m.in. boje, a nad brzegiem rzeki jest też wieża ratowników. Sami ratownicy mają pojawić się tu w sobotę. W przyszłym tygodniu ratusz planuje „uroczyste otwarcie plaży miejskiej przy rzece Narew”.

Przygotowywanie strzeżonego kąpieliska
Przygotowywanie strzeżonego kąpieliska

Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza pierwotnie uruchomienie kąpieliska na Narwi planowane było przed wakacjami, jednak ze względu na zbyt wysoki poziom wody w rzece otwarcie plaży musiało zostać przesunięte prawie o miesiąc. Teraz woda opadła i już od najbliższej soboty powinno rozpocząć funkcjonowanie strzeżone kąpielisko przy moście Hubala. Będzie czynna od godz. 11 do godz. 19, zaś bezpieczeństwa na kąpielisku będzie pilnowało 4-5 stałych ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy do pomocy będą mieli nawet do 10 ratowników wolontariuszy.

Tymczasem Wiesław Winnicki dyżurny białostockiego zespołu IMGW zapowiada, że w piątek i sobotę w regionie temperatura maksymalna będzie wynosiła od 30 do 33°C i ostrzega przed ryzykiem udaru słonecznego.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0