Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Nad Narwią będzie bezpieczniej

Główne zdjęcie
Przygotowywanie strzeżonego kąpieliska

Setki łomżan, którzy codziennie, od dwóch tygodni, szukają ochłodzenia w wodach Narwi w miejscu gdzie zwykle latem jest kąpielisko już niedługo będzie mogło poczuć się bezpieczniej. Dziś w miejscu kąpieliska rozstawiono m.in. boje, a nad brzegiem rzeki jest też wieża ratowników. Sami ratownicy mają pojawić się tu w sobotę. W przyszłym tygodniu ratusz planuje „uroczyste otwarcie plaży miejskiej przy rzece Narew”.

Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza pierwotnie uruchomienie kąpieliska na Narwi planowane było przed wakacjami, jednak ze względu na zbyt wysoki poziom wody w rzece otwarcie plaży musiało zostać przesunięte prawie o miesiąc. Teraz woda opadła i już od najbliższej soboty powinno rozpocząć funkcjonowanie strzeżone kąpielisko przy moście Hubala. Będzie czynna od godz. 11 do godz. 19, zaś bezpieczeństwa na kąpielisku będzie pilnowało 4-5 stałych ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy do pomocy będą mieli nawet do 10 ratowników wolontariuszy.

Tymczasem Wiesław Winnicki dyżurny białostockiego zespołu IMGW zapowiada, że w piątek i sobotę w regionie temperatura maksymalna będzie wynosiła od 30 do 33°C i ostrzega przed ryzykiem udaru słonecznego.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę