Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Rok 2010 to dobry rok dla bocianów

Główne zdjęcie
Fot. Robert Bałdyga

Ten rok jest wyjątkowo dobry dla naszych bocianów. Tak wynika z monitoringu tych ptaków przeprowadzonego na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. W tym roku wyprowadzonych zostało tu aż 294 młodych. To o blisko 1/3 więcej niż w ubiegłym roku. Średnio w każdym gnieździe wyrosły trzy młode bociany.

Jak wynika ze „spisu” bocianów zamieszkujących na terenie łomżyńskiego Parku ptaki te zasiedliły w tym roku 96 gniazd.  To o blisko 15% więcej niż przed rokiem.  W pięciu gniazdach nie było młodych, a w pozostałych bocianie rodziny dochowały się potomstwa i to zazwyczaj licznego. Tylko w ośmiu gniazdach przeprowadzający monitoring pracownicy ŁPKDN dopatrzyli po jednym małym, a w kolejnych 16 pod dwóch. W pozostałych gniazdach potomstwa było więcej niż rodziców. W tym roku w największej liczbie gniazd - aż 31 - znajdowano po cztery młode bociany. W 25 gniazdach były trzy młode, a w 11 aż po pięć.
W sumie młodych naszych bocianów jest znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Teraz doliczono się ich aż 294, a przed rokiem było „tylko” 207.

zzobacz: Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi - Monitoring bociana białego 2010

Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga
Foto: Fot. Robert Bałdyga

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę