Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Więcej chętnych niż pieniędzy...

Około 42 mln złotych – takiego wsparcia oczekują mikroprzedsiębiorcy z wsi i małych miasteczek województwa podlaskiego. W piątek zakończył się nabór wniosków o udzielnie wsparcia z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Z tego działania można dostać nawet 300 tys zł. Przez ostatnie dwa tygodnie do Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło 231 takich wniosków.

O wsparcie mogły ubiegać się osoby fizyczne i prawne planujące utworzenie lub rozwinięcie firm prowadzących działalność nie związaną z rolnictwem, na obszarach wiejskich. Na utworzenie jednego miejsca pracy w tamach tego działania można otrzymać 100 tys. zł., dwóch miejsc - 200 tys. zł - a w przypadku powstania trzech lub więcej nowych miejsc - 300 tys. zł.
Średnia  kwota dofinansowania o jakie starają się mikroprzedsiębiorcy z województwa podlaskiego to niemal 183 tys zł. Jeśli wszystkie złożone wnioski spełniają wymogi formalne, to pieniędzy którymi dysponuje ARiMR nie wystarczy na wypłacenie wsparcia wszystkim ubiegającym się o nie. Pula środków przewidziana na województwo podlaskie została nieznacznie (o ok. 5%)  przekroczona. O kolejności, w jakiej przysługuje pomoc, będzie decydować liczba punktów, które ARiMR przyzna na podstawie tzw. Rankingu opracowanego po ocenie merytorycznej złożonych wniosków.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę