Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Białystok: pijany rowerzysta skazany na dozór elektroniczny

Zamiast do więzienia, z elektroniczną bransoletą na nodze będzie odbywał karę w domu - białostocki sąd wydał pierwszą w regionie zgodę na zastosowanie dozoru elektronicznego. Z tej formy kary skorzysta mieszkaniec podhajnowskiej wsi skazany na pół roku więzienia za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Elektroniczna bransoleta pozwoli mu normalnie pracować, ale wiąże się też z pewnymi ograniczeniami. Urządzenie będzie sygnalizowało każde wyjście poza wyznaczony teren, a manipulowanie przy nim czy próba zdjęcia grozi więzieniem. Skazany będzie też pod stałym nadzorem kuratora.

Decyzję o takiej formie kary podejmuje sąd po rozpatrzeniu wniosku skazanego oraz po analizie jego cech osobowościowych. Muszą się też na to zgodzić domownicy, wśród których skazany będzie odbywał karę. O dozór elektroniczny mogą się ubiegać miedzy innymi osoby karane za drobne przestępstwa po raz pierwszy, na przykład pijani rowerzyści skazani na kary do roku więzienia.

Z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że z kary w systemie dozoru elektronicznego będzie mogło skorzystać prawie 11.5 tysiąca skazanych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę