Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Prezydentem będzie Komorowski. U nas wygrał Kaczyński

Główne zdjęcie
źródło: PKW. Dane z 95.01% lokali wyborczych

Bronisław Maria Komorowski będzie prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej. Po przeliczeniu głosów 95% lokali wyborczych w kraju ma on 5% przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim. Wczoraj odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzyli się w niej kandydaci dwóch największych opcji politycznych w kraju: PO i PiS. Kandydata PO poprało 52,63% głosujących, a kandydata PiS 47,37%. W Łomży, regionie i województwie podlaskim druga turę wyborów prezydenckich wygrał Jarosław Kaczyński.

źródło: PKW. Dane z 99.54% lokali wyborczych
źródło: PKW. Dane z 99.54% lokali wyborczych

Prezentowane poniżej dane pochodzą z Państwowej komisji Wyborczej po przeliczeniu głosów z 99,54% lokali wyborczych na terenie województwa.
W skali województwa podlaskiego Jarosław Kaczyński zebrał 270152 głosy – to 52,11 % ważnych głosów oddanych wczoraj. Bronisław Komorowski miał zdobył raptem o niespełna 22 tys głosów mniej -  248295 czyli 47,89%.
W regionie łomżyńskim, czyli na trenie pięciu powiatów byłego województwa łomżyńskiego przewaga Kaczyńskiego nad Komorowskim jest znacznie większa. W samym mieście Łomża Kaczyński ma 55,54% poparcia, a Komorowski 44,46%.
Już „tradycyjnie” największa przewaga Kaczyńskiego nad Komorowskim jest w powiatach wysokomazowieckim i łomżyńskim. W pierwszym z nich na Kaczyńskiego zagłosowało aż  78,28% wyborców w drugim 77,11%. Tylko nieco mniejsze poparcie kandydat PiS zdobył w powiecie kolneńskim – 71,44%, a w grajewskim poparło go 62,29% wyborców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę