Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Dużo wody

W głównych rzekach regionu – Biebrzy i Narwi, oraz w jeziorze Rajgrodzkim i rzeczce Jegrznia - cały czas utrzymuje się wysoki stan wód. To sprawia, że tysiące hektarów łąk znajduje się pod wodą, a rolnicy nie mogą skosić traw. Rolnicy mogą ponieść jeszcze większe straty, jeśli o podtopieniach nie powiadomią Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, bo wówczas grozi im utratą prawa do dopłat bezpośrednich.

Przypomnijmy zgodnie z wymogami rolnicy trawę muszą skosić do końca lipca. Niewywiązanie się z tego terminu może skutkować utratą prawa do dopłat. W przypadku zalanych i podtopionych łąk można jednak tej konsekwencji uniknąć. Każdy poszkodowany rolnik powinien poinformować najbliższe powiatowe biura ARiMR o zalanych łąkach. W biurze najlepiej jest  złożyć protokół z szacowania strat sporządzony przez specjalną gminną komisję.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę