Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na Spokojnej tylko w jednym kierunku...

Po niedzieli drogowcy rozpoczynają remont ulic Spokojnej i Piłsudskiego na odcinku od torów kolejowych do Spokojnej. Utrudnienia w ruchu na obu tych ulicach mogą potrwać do końca czerwca przyszłego roku - informuje ratusz i już dziś prosi kierowców o zachowanie ostrożności, cierpliwość i wyrozumiałość oraz dostosowanie się do znaków i poleceń osób kierujących ruchem.

Podczas pierwszego etapu prac ruch na ulicy Spokojnej będzie odbywał się od ul. Piłsudskiego w kierunku ul. Wojska Polskiego. Nie będzie możliwości wjechania z ul. Spokojnej w ulice Wesołą i Poprzeczną, jak również z tych ulic nie będzie można wyjechać na remontowaną drogę. Z ulicy Fabrycznej będzie można skręcić tylko w prawo. Na odcinku od ul. Fabrycznej do Wojska Polskiego będzie utrzymany ruch dwukierunkowy, głównie w celu utrzymania dojazdu do sklepu. Wprowadzone zostanie również ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pierwszy etap prac powinien potrwać do połowy września br. W drugim i trzecim etapie prac na ul. Spokojnej również ruch będzie odbywał się tylko w jednym kierunku od ul. Piłsudskiego do Wojska Polskiego, ale po drugim pasie jezdni. Na tym etapie umożliwiony zostanie wyjazd z ulic Fabrycznej (po prawej stronie remontowanej ulicy) Wesołej i Poprzecznej, ale tylko w lewo. Wyjazd z ul. Fabrycznej znajdującej się po lewej stronie remontowanej drogi będzie niemożliwy. Utrzymane zostanie również ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Modernizacja ul. J. Piłsudskiego na odcinku od torów kolejowych do skrzyżowania z ul. Spokojną również będzie wymagała wprowadzenia ruchu tylko w jednym kierunku, jednak dopiero w drugim etapie robót. W pierwszym, polegającym na wykonaniu prawo skrętu z ul. Piłsudskiego w ul. Spokojną, utrzymany będzie jeszcze ruch dwukierunkowy, jednak przy zwężeniu fragmentu jezdni i ograniczeniu prędkości do 30 km/h. W kolejnych etapach ruch będzie odbywał się już po wybudowanym prawo skręcie tylko w jednym kierunku, od Al. Legionów w stronę ul. Wojska Polskiego poprzez ulicę Spokojną. Wzdłuż remontowanego odcinka ul. Piłsudskiego ustawione zostaną znaki zakazu skrętu w lewo bądź w prawo, tak aby pozwalały włączyć się do ruchu w kierunku jazdy od Al. Legionów do ul. Spokojnej.

Ulice modernizowane będą w ramach dofinansowanego z środków europejskich projektu  pt.  „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”.  W jego ramach w mieście zostanie wyremontowanych w sumie niemal 7 km głównych dróg (ul. Spokojna, Al. Piłsudskiego, oraz część Al. Legionów) i wybudowany nowy odcinek - niemal kilometr – ulicy Spokojnej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę