Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Burze z gradem

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed burzami, które do wieczora i przez całą noc mogą występować w regionie. Może spaść nawet do 50 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, lokalnie możliwe są nawet gradobicia.

Zgodnie z wydanym ostrzeżeniem podczas burz opady deszczu wyniosą 15-25 mm, lokalnie nawet 30-50 mm. Nawałnicom może towarzyszyć gradobicie i wiatr osiągający prędkość w porywach do 90 km/h.
Skutki jakie mogą wystąpić po przejściu takiej burzy to nie tylko zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, szkody w uprawach rolnych, ale także utrudnienia  komunikacyjne spowodowane choćby połamanymi gałęziami przydrożnych drzew i lokalne zalania.
Ważność ostrzeżenia zakreślono czasowa dziś od godz. 16:00 do jutra do godz. 08:00.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę