Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowa siedziba kuchni Caritas

Na gorący posiłek codziennie przychodzi do niej około 300 osób . Są to osoby samotne, bezdomne, ale jakże często także całe rodziny, które na co dzień nie mają wyboru być czy mieć... Kuchnia Caritas w Łomży funkcjonuje już od 15 lat. Teraz zmieniła siedzibę. Z budynku Domu Księży Emerytów przy ulicy Giełczyńskiej została przeniesiona do kamienicy znajdującej się przy ul. Pięknej 5. W poniedziałek jej pomieszczenia poświęcił biskup Stanisław Stefanek.

Bp Stanisław Stefanek poświęcił kuchnię i przywitał gości
Bp Stanisław Stefanek poświęcił kuchnię i przywitał gości
Kuchnia od środka
Kuchnia od środka

W kuchni Caritas od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.00 do 13.00, dla potrzebujących wydawany jest gorąca zupa. Aby ją otrzymać trzeba mieć specjalne skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Łomży. Ma to zagwarantować, że pomoc dociera do osób potrzebujących. Ci w największej potrzebie w kuchni Caritas otrzymują również produkty żywnościowe i odzież, ofiarowane przez darczyńców i ludzi dobrego serca, a przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą specjalne paczki z żywnością.

Kuchnię dla ubogich Caritas Diecezji Łomżyńskiej uruchomiła w 1995 roku. Początkowo jadłodajnia mieściła się w budynku Kurii Diecezjalnej, a później przeniesiono ją do Diecezjalnego Domu Księży Emerytów przy ul. Giełczyńskiej 20. Kolejna przeprowadzka miała miejsce kilka dni temu, 31 maja 2010 roku. Kuchnia Caritas mieści się teraz w kamienicy przy ul. Pięknej 5. Budynek formalnie należy do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Działalność Kuchni Caritas dofinansowuje Urząd Miasta.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę