piątek, 20 października 2017 napisz DONOS@

Nowa siedziba kuchni Caritas

Na gorący posiłek codziennie przychodzi do niej około 300 osób . Są to osoby samotne, bezdomne, ale jakże często także całe rodziny, które na co dzień nie mają wyboru być czy mieć... Kuchnia Caritas w Łomży funkcjonuje już od 15 lat. Teraz zmieniła siedzibę. Z budynku Domu Księży Emerytów przy ulicy Giełczyńskiej została przeniesiona do kamienicy znajdującej się przy ul. Pięknej 5. W poniedziałek jej pomieszczenia poświęcił biskup Stanisław Stefanek.

Bp Stanisław Stefanek poświęcił kuchnię i przywitał gości
Bp Stanisław Stefanek poświęcił kuchnię i przywitał gości
Kuchnia od środka
Kuchnia od środka

W kuchni Caritas od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.00 do 13.00, dla potrzebujących wydawany jest gorąca zupa. Aby ją otrzymać trzeba mieć specjalne skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Łomży. Ma to zagwarantować, że pomoc dociera do osób potrzebujących. Ci w największej potrzebie w kuchni Caritas otrzymują również produkty żywnościowe i odzież, ofiarowane przez darczyńców i ludzi dobrego serca, a przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocą specjalne paczki z żywnością.

Kuchnię dla ubogich Caritas Diecezji Łomżyńskiej uruchomiła w 1995 roku. Początkowo jadłodajnia mieściła się w budynku Kurii Diecezjalnej, a później przeniesiono ją do Diecezjalnego Domu Księży Emerytów przy ul. Giełczyńskiej 20. Kolejna przeprowadzka miała miejsce kilka dni temu, 31 maja 2010 roku. Kuchnia Caritas mieści się teraz w kamienicy przy ul. Pięknej 5. Budynek formalnie należy do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Działalność Kuchni Caritas dofinansowuje Urząd Miasta.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0