piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

PO pęka(?) czyli „tajna” wizyta szefa podlaskiej PO w Łomży

W środę wieczorem w Łomży gościł Damian Raczkowski, nowy szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Przyjechał na spotkania z działaczami i sympatykami partii, ale o jego wizycie najwyraźniej nie wszyscy wiedzieli np. szef miejskich struktur PO. - Nic o tym nie wiem. Nie było mnie na takim spotkaniu – mówi Maciej Borysewicz pytany o środową wizytę w mieście przewodniczącego Raczkowskiego. - Jak się telefonów nie odbiera, to się nie wie – odpowiada Maciej Głaz powszechnie już uznawany za „człowieka Raczkowskiego w Łomży”.

Platforma w województwie „pęka” po przeprowadzonym dwa tygodnie temu wojewódzkim zjeździe na którym delegaci zamiast dotychczasowego szefa Roberta Tyszkiewicza na przewodniczącego wybrali Damiana Raczkowskiego. Awanturę udało się wyciszyć władzom krajowym partii, które np. drugą część zjazdu przesunęły na 17 lipca, ale wśród działaczy Platformy często słychać określenie „zdrajcy”.
- Damian Raczkowski został wybrany przewodniczącym w demokratycznych wyborach i ten wybór trzeba uszanować – mówi Maciej Głaz, który przyznaje, że w Łomży uznawany jest za „człowieka Raczkowskiego”.
Głaz w środowym spotkaniu z Raczkowskim uczestniczył.    
- Na spotkanie przyszło około 20 osób – mówi Głaz. - Przewodniczący Raczkowski przyjechał, aby  powiedzieć członkom partii jaka jest teraz sytuacja we władzach wojewódzkich PO.
Relacjonując pokrótce spotkanie z Damianem Raczkowski Głaz opisuje, że przebiegało w miłej atmosferze,  że wyjaśniono kilka kwestii w tym i to, że „chodziły głosy o związkach Raczkowskiego z Jerzym Brzezińskim”.
- Przewodniczący zapewnił, że nie będzie się wtrącał w to kogo łomżyńska Platforma wystawi jako kandydata na prezydenta Łomży. To członkowie PO w Łomży, a nie człowiek z Białegostoku, mają o tym zdecydować – opowiadał Maciej Głaz, dodając że w jego ocenie całkiem realne jest także i takie rozwiązanie, że w mieście odbędą się prawybory.
Damian Raczkowski, z którym skontaktowaliśmy się telefonicznie, mówi że środowe spotkanie w Łomży nie było tajne i że przyszli na nie działacze Platformy którzy chcieli przyjść.
- Na razie nie ma decyzji kto będzie kandydatem PO na prezydenta Łomży, ale to domena struktur łomżyńskich partii – twierdzi.
Damian Raczkowski podkreśla przy tym, że wygrał wybory na przewodniczącego PO w województwie podlaskim przekonując członków partii, że to oni sami powinny zdecydować kto będzie kandydatem na radnego, wójta czy prezydenta. Pytany o ewentualne prawybory w łomżyńskiej Platformie Raczkowski twierdzi, że „za wcześnie o tym mówić” i że „zdecydować o tym musiałaby Rada Regionu”.

Warto dodać, że na spotkanie z łomżyńskimi działaczami Platformy Obywatelskiej wybiera się także były szef wojewódzkich struktur Robert Tyszkiewicz. To spotkanie ma odbyć się w przyszłym tygodniu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0