Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Groszowe wsparcie dla mleczarzy

Główne zdjęcie
Dolina Narwi

Agencja Rynku Rolnego rozdysponowała 20 mln euro przyznanych Polsce przez Komisję Europejską z przeznaczeniem na wsparcie producentów mleka. Rolnicy, którzy w kwietniu złożyli stosowne wnioski, dostaną po 1,5 gr do każdego kilograma mleka wprowadzonego do obrotu w roku kwotowym 2008/2009. Pieniądze mają trafić na konta rolników do końca miesiąca.

Jak podała ARR złożono w sumie 93,6 tys. wniosków, czyli o udzielenie wsparcia finansowego wystąpiło blisko 100% uprawnionych tego producentów mleka.
Unijna pomoc przysługuje rolnikom, którzy 31 marca 2009 roku mieli limit produkcji mleka (tzw. kwotę mleczną) w wysokości co najmniej 20 tys. kg, i nie więcej niż 200 tys. kg. To ile pieniędzy dostanie teraz rolnik zależy od faktycznej ilości mleka sprzedanego w granicach limitu. Maksymalne wsparcie dla jednego rolnika może wynieść zatem 3 tys zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę