niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Hojne wpłaty dla powodzian

Niemal 200 tys. zł ofiarowali już mieszkańcy diecezji łomżyńskiej dla powodzian. Najwięcej – ponad 187 tys. zł – wrzucili do puszek w minioną niedzielę, zbiórkę prowadziły parafie. Jeszcze nie wszystkie wpłaciły zebrane pieniądze na konto łomżyńskiej Caritas, jest więc pewne, że środków na pomoc ofiarom kataklizmu będzie jeszcze więcej. Organizacja czeka też na indywidualne wpłaty od darczyńców. Do tej pory z całej diecezji na konto łomżyńskiej Caritas (z dopiskiem „powódź”) wpłynęło prawie 10 tys. zł. –To ogromny sukces – mówi Justyna Przybyłek z Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Podkreśla, że wszystkie zebrane w niedzielę przed kościołami pieniądze i wpłaty indywidualne są na bieżąco przelewane na konto Caritas Polska.

A Caritas diecezjalna nadal zbiera dary rzeczowe dla powodzian z diecezji płockiej. Do świetlicy przy ul. Giełczyńskiej 20 mieszkańcy Łomży i okolic przynieśli już:

● 9,5 kg konserw
● 6,5 kg ryżu
● 18 kg cukru
● 31 kg mąki
● 21 kg makaronu
● prawie 1 kg herbaty
● 1 kg dżemu
● 0,3 kg słodyczy
● 200  l wody
● 5 l mleka
● 6 l oleju
● 10 kompletów pościeli
● 5 kołder
● 37 ręczników
● odzież i obuwie

Jak poinformowała Justyna Przybyłek, zbiórki żywności już przeprowadziły Szkolne Koła Caritas z: Zespołu Szkół Nr 5 w Ostrołęce, I LO w Ostrołęce i Zespołu Szkół w Łysych. Podobne akcje planują także Szkolne Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie, z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrołęce i Zespołu Szkół w Nowych Piekutach.

W pomoc rzeczową mieszkańcom terenów dotkniętych powodzią włączają się także markety w Łomży, Ostrołęce, Długosiodle, Chorzelach, Kadzidle, Krasnosielcu, Łysych i Baranowie.
-Sklepy same dzwonią, że mają dla nas żywność, to wielki dar – mówi Justyna Przybyłek. Apeluje o kolejne dary rzeczowe dla mieszkańców diecezji płockiej. Najbardziej potrzebne są nowe materace, koce, śpiwory, pościel, kalosze, a także farby do odnawiania pomieszczeń, zboże i karma dla zwierząt hodowlanych.

Caritas dziękuje wszystkim osobom i instytucjom, które odpowiedziały i odpowiadają na apel „Pomoc powodzianom”.

as


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0