wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Gazeta Wyborcza: Wojna na Platformie

Koniec „polityki miłości” między starym a nowym przewodniczącym podlaskich struktur partii rządzącej. Gazeta Wyborcza opisuje rozwijający się konflikt jaki powstał w PO po wyborze na szefa wojewódzkich struktur partii Damiana Raczkowskiego, a nie jej dotychczasowego lidera Roberta Tyszkiewicza. Przejawem „wojny” są nie tylko słowa wypowiadane w mediach, ale i czyny... Pod koniec ubiegłego tygodnia do ministra spraw wewnętrznych i administracji wpłynęła skarga na wojewodę podlaskiego Macieja Żywno, blisko związanego z Tyszkiewiczem, czy odwołanie dotychczasowego szefa kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego w Podlaskiem.

Jak pisze na łamach Wyborczej jakub Medek nic nie wskazuje też na to, że obu panom – Raczkowskiemu i Tyszkiewiczowi -  uda się osiągnąć zapowiadane porozumienie co do kształtu regionalnych władz PO przed zaplanowaną na 12 czerwca kontynuacją zjazdu regionalnego.
Jak na razie Raczkowski dla 380 delegatów na partyjny zjazd organizuje dzisiaj bankiet.
- Nie zaproszę Tyszkiewicza czy Jarosława Dworzańskiego [marszałek województwa, również kojarzony z Tyszkiewiczem - red.]. Może jeszcze kilku osób. Chcemy się bawić i ucztować w gronie osób wzajemnie sobie życzliwych - mówi Gazecie nowy przewodniczący PO.

zobacz: Wojna na Platformie - Gazeta Wyborcza Białystok

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0