Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Przewodniczący Raczkowski i przerwany zjazd PO

Główne zdjęcie
Damian Raczkowski nowy szef Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. (fot. www.damianraczkowski.pl)

Damian Raczkowski został nowym szefem Platformy Obywatelskiej w województwie podlaskim. W sobotnich wyborach 16 głosami pokonał dotychczasowego przewodniczącego, Roberta Tyszkiewicza. - Same wybory przebiegały w atmosferze skandalu – informuje Gazeta Wyborcza. - W trakcie liczenia głosów ktoś usiłował manipulować wynikami na korzyść dotychczasowego przewodniczącego. W związku z zamieszaniem działacze PO nie zdążyli wybrać Rady Regionu, która wybiera m.in. wiceprzewodniczących, dlatego niedługo zjazd będzie musiał odbyć się ponownie.

W głosowaniu udział wzięło 307 osób, oddano trzysta głosów ważnych. 158 na Damiana Raczkowskiego, 142 na Roberta Tyszkiewicza. Samo liczenie głosów trwało blisko dwie i pół godziny i było kilkukrotnie powtarzane. Za pierwszym i drugim razem osiągnięto taki wynik, jak na końcu: 142 do 158, przy trzecim liczeniu o pięć wzrosła liczba głosów oddanych na Tyszkiewicza, a ogólna liczba głosów przekroczyła liczbę wydanych kart do głosowania – opisuje Gazeta.
W trakcie obrad chciano nawet przerwać zjazd. Domagał się tego m.in. jego przewodniczący, marszałek województwa podlaskiego Jarosław Dworzański.  Sprawę konsultowano telefonicznie z władzami krajowymi PO, ale te nakazały kontynuować obrady. Jednak po przeliczeniu delegatów okazało się, że na sali nie ma już wymaganego kworum do kontynuowania wyborów m.in. Rady Regionu, która wybiera wiceprzewodniczących PO.

Nowy szef wojewódzkich struktur PO, poseł Damian Raczkowski, ma 35 lat i związany jest z  konserwatywnym skrzydłem partii. Pierwszy raz startował do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w 2005 roku. Mając ósme miejsce na liście wyborczej zdobył 5527 głosów poparcia  (trzeci mandat poselski z listy Platformy Obywatelskiej), a w wyborach do Sejmu w 2007 r. mandat poselski  zdobył dzięki głosom 15 762 wyborców.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę