Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Lampa zabije mikroorganizmy w łomżyńskiej wodzie...

Specjalna lampa emitująca promieniowanie ultrafioletowe ma zostać zamontowana na ujęciu wody w Podgórzu. Lampa ma dezynfekować, czyli maksymalnie zmniejszyć liczbę mikroorganizmów znajdujących się w wodzie, która stąd płynie do kranów mieszkań w Łomży. Przypomnijmy w marcu w związku ze stwierdzeniem przekroczenia dopuszczalnej ogólnej liczby mikroorganizmów woda z tego ujęcia została zachlorowana. Specjaliści podkreślają, że w odróżnieniu od chemicznych metod dezynfekcji, promieniowanie UV nie powoduje powstawania żadnych produktów ubocznych, nie zmienia smaku, ani zapachu wody.

Mikroorganizmy w wodzie poddawane dezynfekcji promieniami UV unicestwiane są w ciągu kilku sekund w wyniku reakcji fotochemicznych pomiędzy promieniowaniem a ich kwasami DNA. Z aktualnych, znanych metod dezynfekcji wody, metodę tę uważa się za najbardziej skuteczną, szybką i pewną oraz w najmniejszym stopniu zanieczyszczając środowisko.
I właśnie taką lampę na ujęciu w Podgórzy chce zamontować Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, które ogłosiło już przetarg na jej dostawę i montaż. Lampa ma mieć wydajność 320 m3/h. Powinna posiadać certyfikaty bezpieczeństwa wymagane w Unii Europejskiej i pracować przez co najmniej 8 tysięcy godziny.

Wykonawca który wygra przetarg na montaż lampy i jej uruchomienie będzie miał czas do końca września.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę